bip

Nasze działania

„Klub Aktywnego Rodzica” – Zajęcia prowadzone są przez chętnych rodziców. Na spotkaniach dzieci wraz z rodzicami aktywnie i miło spędzają czas. Przedszkolaki na zajęciach lepiły z gliny, przygotowywały smaczne desery, układały kompozycje z materiałów przyrodniczych itp.

 

„Czysta Częstochowa” – Przedszkolaki uczestniczą w zbiórce baterii pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Akcja ma na celu uświadomienie konieczności selektywnej zbiórki baterii i przekazywanie ich do recyklingu.

 

„Zostań św. Mikołajem” – Co roku organizujemy zbiórkę słodyczy dla dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku. Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób przyczynimy się do radości i uśmiechu na twarzach dzieciaków.

 

„Nakrętkowa Częstochowa” – Akcja prowadzona przez Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym "Podaj Dalej". Celem tej akcji jest pomoc chorym dzieciom. Zbieramy wyłącznie plastikowe nakrętki.

 

„Góra Grosza” – Akcja pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

 

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – To program ekologiczny dla przedszkolaków. Dzieci razem z Kubusiem uczą się jak dbać o przyrodę.

 

"Przyjaciel Dziecka" - Coroczna organizacja działań wspierających i niesienie pomocy dla dzieci i młodzieży z placówki opiekuńczo - wychowawczej wsparcia dziennego Środowiskowego Ogniska Wychowawczego nr 2 w Częstochowie między innymi poprzez zbiórkę artykułów papierniczych.

 

"Akademia zdrowego uśmiechu" - Akcja promująca profilaktykę i higienę jamy ustnej oraz kontrolne badania stanu uzębienia u dzieci.

 

"Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" - projekt Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dzieci uczą się w jaki sposób dbać o zęby i jak ważna jest higiena jamy ustnej.