loader

Kampania Społeczna „Aktywna Wiosna”

Szanowni Rodzice


Urząd Miasta Częstochowy zaprasza uczniów, przedszkolaków  i pracowników do udziału w akcji „Aktywna wiosna” – kampanii społecznej o charakterze konkursu, promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, ich rodziców/opiekunów oraz grona nauczycielskiego i pracowników częstochowskich placówek oświatowych.

Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji chcemy skłonić uczestników do zwiększenia aktywności fizycznej oraz kształtować w nich zdrowe nawyki, które utrzymają się również po zakończeniu kampanii. Zachęcając do ograniczania korzystania z transportu samochodowego zamierzamy też włączyć się w nurt działań i edukacji proekologicznej.

Zasady kampanii są bardzo proste; każdy przedszkolak, nauczyciel czy pracownik przedszkoła, który – jako uczestnik kampanii – dotrze do przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce czy w stylu nordic walking otrzymuje punkty odpowiadające liczbie pokonanych kilometrów. W przypadku dzieci przedszkolnych punktację podwaja towarzystwo rodzica korzystającego z jednego z wymienionych środków transportu. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są nagrody.

Punkty będą wpisywane do Klasowych i Szkolnych Dzienników Aktywności, mających format pliku excelowskiego (opracowanego przez Organizatora), a nadzór nad prawidłowością i techniczną stroną wpisów spoczywać będzie w rękach wyznaczonego przez dyrektora – Przedszkolnego Koordynatora Kampanii – mgr Doroty Olszańskiej

Kampania trwa od 6 kwietnia do 25 czerwca. DO AKCJI MOŻNA DOŁĄCZYĆ W KAŻDEJ CHWILI. PROSIMY TYLKO ZGŁOSIĆ TEN FAKT KOORDYNATOROWI W NASZEJ PLACÓWCE. 

Konkurs opiera się na wzajemnym zaufaniu Organizatora i uczestników, acz deklarowane przez uczestników długości przejazdów mogą być na życzenie Koordynatora weryfikowane poprzez sprawdzenie zapisu kilometrażu w posiadanej przez uczestnika dowolnej aplikacji mobilnej mierzącej pokonywany dystans lub odczytanie odległości dzielącej szkołę od miejsca zamieszkania uczestnika na mapie GPS.Skip to content